• LOGO
  • Kontaktujte nás
    0905 747 109
    0907 378 807
  • Môj profil
  • je prázdny
    za 0.00 €
5/5
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
červené víno suché

Primitivo di Manduria “Lirica” je červené víno z Púlie vyrobené z najtypickejšieho hrozna v tejto oblasti. Zrenie vo veľkých sudoch je tým správnym kompromisom, aby ste si mohli vychutnať ovocnú chuť bohatú na primárne arómy, ktorá je výraznejšia a komplexnejšia krátkym pobytom v dreve, ktorý jej už dáva príjemné tóny.

Červená „Lirica“ odhaľuje najklasickejší charakter a je typická pre primitivo Cantina dei Produttori di Manduria. Rozloha viníc je 900 hektárov. Vek viniča je 20 - 50 rokov.  Priemerná hustota na hektár sa pohybuje medzi 4 000 a 5 000 koreňmi s  redukovanou úrodou . Prítomnosť toľkých koreňov umožňuje každý rok výber toho najlepšieho hrozna a výrobu vždy kvalitných vín. Názov viniča je odvodený od jeho skorého dozretia, ktoré predpokladá úrodu už koncom augusta. Fermentácia prebieha v oceli pri kontrolovanej teplote a víno zreje 9 mesiacov vo veľkých sudoch pred plnením do fliaš.

Víno Primitivo di Manduria "Lirica" ​​od výrobcov Cantina dei producenti Manduria je víno s typickým stredomorským profilom, vynikajúcou južnou červenou, mäkkou textúrou a veľmi vyzretým a výrazným ovocným charakterom. Farba je intenzívna rubínovo červená s niektorými odtieňmi granátu. Buket vyjadruje vôňu zrelej slivky, čerešne, drobného bobuľového ovocia, náznaky trieslovín, mierne drevité. V chuti je teplé a intenzívne, s bohatým akcetom bobuľového ovocia, tónmi čokolády, karobu, už vyvinutej trieslovinovej textúry, jemného a korenistého konca.

Rubínovo červená farba s granátovými odleskami
Vôňa bohatá a korenistá, s nádychom červeného ovocia, čokolády, sladkého korenia, aromatických a balzamikových bylín
Chuť teplá, bohatá, jemná a plná, so slanými a korenistými arómami a hustou trieslovinou

(Vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info tu:
Súhlasím