TYP: šumivé biele víno.
ODRODA: Glera 90%, Perera 10%.
PRODUKČNÁ OBLASŤ: vinohrady Col Sandago Estate v obci Susegana (TV).
EXPOZÍCIA: juh, juhozápad.
VÝŠKA: 200-250 m / asl.
FORMY CHOVU: Kapucín.
HUSTOTA ZEMENIA: 2.500-3.500 rastlín na hektár.
YIELD: 120 Q.li/ha.
HARVEST: manuál, v druhej polovici septembra.
VINIFIKÁCIA: mäkké lisovanie hrozna, statická dekantácia muštu a fermentácia pri kontrolovanej teplote (16-18 ° C). Starnutie v oceli po dobu 2-3 mesiacov.
ZÁSOBNÍK NA HROZNU: základné víno znovu kvasí v autokláve pri konštantnej regulovanej teplote 16-17 ° C, čím sa vytvára oxid uhličitý až do tlaku 5 atm. Potom nasleduje filtrácia a stabilizácia vínnej pary.
OBSAH ALKOHOLU: 11,5% Vol
KYSELINA: 6,8 g / l
ZVYŠNÉ CUKRY: 22 g / l

Undici , jeden z najprestížnejších vín regiónu Tenuta Col Sandago, ktorý sa vyrába medzi mäkkými kopcami oblasti Treviso , je dnes najautentickejšou esenciou Conegliano Valdobbiadene DOCG, ktorá stúpa na „Rive di Susegana“, vzdávajúc hold svojej hlinenej krajine jemných svahov
Vždy oceňovaný ako strážca tisícov výrazov a nuansy jeho územia, jedenásťvstupuje do označenia "Rive" vďaka osobitnému a obmedzenému výnosu svojho hrozna a následnej exkluzívnej výrobe fliaš. Hrozno, ktoré sa pestuje výlučne na tomto mieste, na vinohrade s rozlohou dva a pol hektára, sa zberá iba ručne: názov tejto "Cru", zasvätený dňu San Martino, sa potápa v dávnych vidieckych tradíciách spojených s 11 rokmi. November, v ktorom bolo obnovené obhospodarovanie pôdy medzi vlastníkmi pôdy a vlastníkmi akcií na nasledujúci poľnohospodársky rok; dnes je tiež jemným poctou Martinovi Zanettimu.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.