Nízkotlakové lisovanie, vinifikácia pri kontrolovanej teplote. Starnutie sa robí na kvasnici po dobu štyroch mesiacov. Skladovanie v kadienkach z nehrdzavejúcej ocele deväť mesiacov pred fľaškovaním. Skladovanie v fľaši pred uvedením na trh.

Zbierané výhradne ručne.

Alsasko nepochybne patrí k producentom najlepších bielych, suchých vín vo svete. Výborné rizlingy a tramíny s dlhým zrecím potenciálom hovoria za všetko.
Medzi Francúzskom a Nemeckom existujú dve prirodzené hranice. Jednou je rieka Rýn a 25 km smerom na západ je to pohorie Vogézy. Celková rozloha vinohradov v Alsasku je 15000 hektárov. Vinice sa rozprestierajú pozdĺž svahov v nadmorskej výške od 180 – 360 metrov nad morom. Celá oblasť Alsaska je rozdelená do dvoch častí – Bas-Rhin a Haut-Rhin. Alsasko sa člení podľa zákonu AOC (Appellation d´Origine contrôlée). Tento zákon rozdeľuje Alsasko do troch hlavných AOC:

Pestované odrody: V Alsasku sa pestuje hlavne Rizling rýnsky (23%), Pinot blanc (20%), Gewürztraminer (18%), Tokay Pinot gris (13%), Silvánske zelené (12%). 10% patrí modrej odrode Pinot noir.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.