Schoenenbourg Grand Cru Riesling 2011 Dopff & Irion

Schoenenbourg Grand Cru Riesling 2011 Dopff & Irion
  • Schoenenbourg Grand Cru Riesling 2011 Dopff & Irion
  • Schoenenbourg Grand Cru Riesling 2011 Dopff & Irion
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000284
ročník
2 011
charakteristika
biele vino
objem
0,75 l
výrobca
Dopff &, Irion
28.25 € excl. VAT
33.90 €Price incl. VAT
available
(recycling fee is counted in the price)    
Nízkotlakové lisovanie, vinifikácia pri kontrolovanej teplote. Starnutie sa robí na kvasnici po dobu štyroch mesiacov. Skladovanie v kadienkach z nehrdzavejúcej ocele deväť mesiacov pred fľaškovaním. Skladovanie v fľaši pred uvedením na trh.

Zbierané výhradne ručne.

Alsasko nepochybne patrí k producentom najlepších bielych, suchých vín vo svete. Výborné rizlingy a tramíny s dlhým zrecím potenciálom hovoria za všetko.
Medzi Francúzskom a Nemeckom existujú dve prirodzené hranice. Jednou je rieka Rýn a 25 km smerom na západ je to pohorie Vogézy. Celková rozloha vinohradov v Alsasku je 15000 hektárov. Vinice sa rozprestierajú pozdĺž svahov v nadmorskej výške od 180 – 360 metrov nad morom. Celá oblasť Alsaska je rozdelená do dvoch častí – Bas-Rhin a Haut-Rhin. Alsasko sa člení podľa zákonu AOC (Appellation d´Origine contrôlée). Tento zákon rozdeľuje Alsasko do troch hlavných AOC:

Pestované odrody: V Alsasku sa pestuje hlavne Rizling rýnsky (23%), Pinot blanc (20%), Gewürztraminer (18%), Tokay Pinot gris (13%), Silvánske zelené (12%). 10% patrí modrej odrode Pinot noir.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.