5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti

Sauvignon Blanc Classic Barkan 2017

Sauvignon Blanc Classic Barkan 2017
  • Sauvignon Blanc Classic Barkan 2017
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000165
7.90 € excl. VAT
9.48 €Price incl. VAT
available
(recycling fee is counted in the price)    
Galilejské hrozno, spojené s Tel Safitským vytvára toto elegantné víno s komplexnou „dúhou“ aróm od čerstvo pokosenej trávy až po brusnice a mango. Má ľahké telo, intenzívnu chuť tropického ovocia a byliniek, nádych ovocného koláčiku, dlhý koniec a je osviežujúco chutné.

Zber 2017
Odroda 100% Sauvignon Blanc
Nadmorská výška rôzna
Fermentácia 3 týždne, pri 12°C
Alkohol (% vol) 12.0

Vinárstvo Barkan

Aktuaálne naväčší výrobca vína v celom Izraeli. Prvé zmienky o vinárstve sú už z roku 1899, avšak pod terajším menom pôsobí Vinárstvo Barkan od roku 1990. Pôvodný podnik stál v dedine Barkan vo vinohradníckej oblasti Samara , v polovici 90. rokoch 20.storočia sa vinárstvo presťahovalo do kibucu Hulda nedaleko Tel Avivu.Firma dnes produkuje okrem vína aj likéry , brandy a to z vlastnej pálenice ktorá sa nachádza v rovnakom objekte ako celé vinárstvo . Aktuálne Barkan dominuje niekoľkými produktovými líniam od základných vín pod označením Classic, až po super prémiové vína z rady Superieur. Ostatné rady vín sú odrazom jednotlivých odrôd . Ostatné rady vín sú :

Altitude Series - zamerená na Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc z rôznych nadmorských výšok.

Special Reserve - zameraná na Medzinárodné odrody : Cabernet Sauvignon, Merlot , Pinotage , Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Assemblage Series - zameraná na cuvée kde prevládajú odrody Cabernet Sauvignon a Syrah pre červené a Chardonnay a Sauvignon Blanc pre biele.

Reserve Series - zameraná na vína ktoré zrely niejaký čas v dubových sudoch ( Merlot ) a Aromatické biele ( Tramín )

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.