AKCIA-20%

Sauvignon Blanc 2016 Chateau Marco

Sauvignon Blanc 2016  Chateau Marco
  • Sauvignon Blanc 2016  Chateau Marco
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000471
Odroda
Sauvignon Blan
Ročník
2016
Oblasť
Južnoslovenská vínohradnícka oblasť
Výrobca
Chateau Marco
charakteristika
biele suché
Standard price: 11.88 €, you save: 2.38 € (20%)
7.92 € excl. VAT
9.50 €Price incl. VAT
available
for this product can not be applied: discount, discount coupon, loyalty points
(recycling fee is counted in the price)    
Biele suché akostné odrodové víno

Objem: 0,75l
Alc.: 13,0 % obj.
Cukornatosť muštu pri zbere: 22,50˚NM
Podávať pri teplote: 11-13˚C
Oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Rajón: Strekovský vinohradnícky rajón

Pravdepodobne pochádza z najväčšej francúzskej vinohradníckej oblasti Bordeaux, kde sa pestuje v kraji Sauternes. Podľa najnovších výskumov vznikol samovoľným krížením odrôd Chenin blanc a Tramín červený. V krajine svojho pôvodu produkuje suché aromatické vína, ktoré nachádzajú svoje využitie aj ako dôležitá zložka pre výrobu dezertných vín Sauternes, kde poskytuje nevyhnutnú kyselinku v kupáži s odrodou Semillion. Najkrajšie Sauvignony údajne pochádzajú z údolí na brehu rieky Loiry. V našich končinách sa hromadnejšie vysádza od začiatku 50. rokov dvadsiateho storočia.

Nečakane sebaistá, priama, čistá a mohutná aromatika zaujme už na prvý dojem. Cítiť v nej kvalitnú surovinu, ktorá prepožičala tomuto vínu výrazné bazovo-broskyňové tóny. Naopak, v chuti prevládajú skôr herbálne tóny s príjemnými horčinkami a vyšším alkoholom. Celková chuť je výborne vybalansovaná aj zvyškovým cukrom, ktorý zaguľatí celkový dojem z tohto vína. Nezaostáva ani dochuť, ktorá je veľmi zaujímavá – ľadový čaj. Môžte mi naliať ešte jeden pohárik, prosím?

Odporúčame podávať v kombinácii s pikantnými, korenenými a výdatnejšími mäsami a hydinou, je vhodné aj k jemným syrom, zeleninovým šalátom, či údeným rybám. Mladé víno je možné kombinovať s pečeným moriakom alebo bažantom. Sauvignon je ušľachtilé víno k slávnostným príležitostiam. Podáva sa pri teplote 8 až 11 stupňov.

Víno s chráneným označením pôvodu. Vyrobené z vlastného hrozna. Obsahuje síričitany. Vyrobené na Slovensku.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.