5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti
Odrodu Rulandské šedé, alebo aj Pinot Gris pestujeme v našich vinohradoch na honoch Viničky lokalita I. a II. ležiacich vo vinohradníckej obci Veľký Krtíš, v Modrokamenskom rajóne Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti.
Jeho dávny pôvod pochádza pravdepodobne z Francúzska. Na pôdu je náročné, preto v našich polohách s optimálnou výživou dosahujeme odrodovú zrelosť vo výbornej kvalite. Prinášame na trh vína s chráneným označením pôvodu, akostné s prívlastkom v objeme 10 000 fliaš. Šetrným priamym lisovaním a jemným odkalením (sur lie) vyrábame príjemne harmonické víno so sekundárnou aromatikou.
Rôznofarebné bobule na strapci od jemne ružovo-hnedej až po modro-šedú, tam niekde sa zrodil jeho prívlastok „šedý“. Toto víno naliate v pohári hrá zlatožltou farbou, delikátnou vôňou, jemne kvetinkovou, až citrusovou v chuti. Pri dĺžke zrenia – dva roky - sa krásne zaguľatilo a má telo s vysokým extraktom.
Pinot Gris sa stále teší veľkej popularite a naši zákazníci ho milujú.


Zvyškový cukor 2,4 g/l
Počet fliaš 9892
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.