5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti

Premier Emerald Reisling / French Colombard Barkan 2016

Premier Emerald Reisling / French Colombard Barkan 2016
  • Premier Emerald Reisling / French Colombard Barkan 2016
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000191
ročník
2 016
charakteristika
biele polosuché
objem
0,75 l
výrobca
barkan
8.90 € excl. VAT
10.68 €Price incl. VAT
for ordering
(recycling fee is counted in the price)    
Emerald Reisling
Je krížencom Muscadelle x Riesling , ktorý v Kalifornii vyšlachtil profesor Olmo ako ,, sestru ,, kríženca Cabernet Ruby.
Colombard
Odroda dáva ľahšie vína s jemným telom, dobre sa adaptuje v teplejších vinohradníckych oblastiach ako Izrael kde je jej vysoká kyslosť výhodou.Vinárstvo Barkan
Aktuaálne naväčší výrobca vína v celom Izraeli. Prvé zmienky o vinárstve sú už z roku 1899, avšak pod terajším menom pôsobí Vinárstvo Barkan od roku 1990. Pôvodný podnik stál v dedine Barkan vo vinohradníckej oblasti Samara , v polovici 90. rokoch 20.storočia sa vinárstvo presťahovalo do kibucu Hulda nedaleko Tel Avivu.Firma dnes produkuje okrem vína aj likéry , brandy a to z vlastnej pálenice ktorá sa nachádza v rovnakom objekte ako celé vinárstvo . Aktuálne Barkan dominuje niekoľkými produktovými líniam od základných vín pod označením Classic, až po super prémiové vína z rady Superieur. Ostatné rady vín sú odrazom jednotlivých odrôd . Ostatné rady vín sú :
Altitude Series - zamerená na Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc z rôznych nadmorských výšok.
Special Reserve - zameraná na Medzinárodné odrody : Cabernet Sauvignon, Merlot , Pinotage , Chardonnay a Sauvignon Blanc.
Assemblage Series - zameraná na cuvée kde prevládajú odrody Cabernet Sauvignon a Syrah pre červené a Chardonnay a Sauvignon Blanc pre biele.
Reserve Series - zameraná na vína ktoré zrely niejaký čas v dubových sudoch ( Merlot ) a Aromatické biele ( Tramín )
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.