5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti
Vôňa je tramínová, ľahko rozoznať lichi, tropické ovocie a jemné, korenisté tóny. Plné, polosuché víno sladkastej arómy medu a ruží, široká chuť sa príjemne rozlieva po celom jazyku. Zvyškový cukor dobre harmonizuje s dochuťou vína.
Víno a jedlo:
je vhodné ako aperitív, ale tiež aj k hríbovej polievke a palae.

Obsah alkoholu: 13,5 %

Víno je certifikované ako
Kosher Lamehadrin a Kosher pre Passover
Rabbi Avraham D.Oyerbach , TiberiasOdroda Gewürztraminer / Tramín červený
Podľa nemeckého prekladu slova Gewürz -korenisty je ľahké predpokladať aké sú vína z tejto najušlachtilejšej odrody . Vína z tejto odrody sú cennené vďaka svojmu jedinečnému charakterú ktorý sa prezentuje silnou aromatikou po lychee, ružiach a tereckom mede. V chuťi duminuje tropické ovocie a korenisté noty. Rovnako ako aromatická zložka tak aj chuť má jasnú črtu v podobe vysokého obsahu alkoholu a niezriedka aj zvyškového cukru. Gewürztraminer je rozšírený po celom svete, najznámejšie obalsti sú však na severovýchode Francúzska , v Alsasku patrý s Rizlingom k najvyhladavanejším odrodám. Gewürztraminer / Tramín červený je jednou zo základných odrôd v strednej europe na výrobu prírodne sladkých vín ako napríklad ľadových zberoch.
V Slovensku a Českej republike bol zakladným kameňom pri šlachtený nový odrôd ako sú Devín a Pálava.

Oblasť Galilea
Galilea (Galil) je najsevernejšia a najlepšia vinohradnícka oblasť Izraela. Názov nesie podľa najväčšieho jazera v regióne, Galilee. Vďaka svojej nadmorskej výške ktorá je od 400 do 1200 metrov nad morom a nedaľekým vrchom Hermont, je Galilea aj najhladnejšia časť Izraela. Vysoké výkyvy teplot počas dňa a noci zapespečujú optimálne vyzretie hrozna pri dokonalej harmónii medzi cukorm a kyselinou.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.