5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti

Chianti 2015 Brunelli

Chianti 2015  Brunelli
  • Chianti 2015  Brunelli
  • Chianti 2015  Brunelli
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000304
ročník
2 015
charakteristika
červené suché
objem
0,75 l
výrobca
Brunelli
9.58 € excl. VAT
11.50 €Price incl. VAT
available
(recycling fee is counted in the price)    
Oblasť Chianti DOCG tvorí okrem jadra, ktorým je Chianti Classico DOCG, ďalších 7 okrajových subapelácií s rôznymi podmienkami terroir a spoločným označením Chianti Putto, najmenšej zo všetkých podoblastí, Chianti Rufina, ležiacej severovýchodne od Florencie, sa vinič pestuje na svahoch nad údolím rieky Arno. Pôdy typu galestro a vyššie polohy miestnych vinohradov tu umožňujú dorobiť vína s bohatou štruktúrou a výraznou aciditou, ktoré majú bohatý zrecí potenciál a svojou kvalitou v niektorých prípadoch predčia i slávnejšie classico.


Hektárové výnosy v regióne sú vyššie ako v Chianti Classico, no súčasne nižšie ako v ostatných subapeláciách oblasti.

Najväčšou a kvalitatívne najrozmanitejšou subapeláciou Chianti Putto je Chianti Colli Senesi. V najlepších polohách sa tu pestujú svetoznáme Vino Nobile di Montepulciano a Brunello di Montalcino.

Vína Chianti Putto sa popri označení podoblasti pôvodu môžu pýšiť i prívlastkom riserva alebo superiore (vína s nižším hektárovým výnosom ako riserva).

Vďaka pestrým podmienkam terroir a rôznej kvalite vín Chianti Putto môže označenie presného pôvodu na etiketách chýbať (vína Chianti DOCG bez ďalšej špecifikácie).

Oblasť Chianti je najpopulárnejším vinohradníckym regiónom krajiny. S ročným objemom produkcie na úrovni jedného milióna hektolitrov dáva svetu najrozšírenejšie talianske kvalitné červené víno s kontrolovaným označením pôvodu.

Servírujeme pri teplote 17 C

Charakteristika : Chianti DOCG
Farba - Živá, nádherná rubínovočervená, zrením sa mení na granátovú.
Vôňa - Dominujú ovocné tóny po čerešniach, slivkách. Jemne náznaky fialok a klinčkov.
Chuť - Stredné telo, príjemné triesloviny a ovocná štruktúra.


Podávanie
Tradičné jedlá Talianskej kuchyne, pečené bravčové so zeleninou.


Výrobca Martoccia di Brunelli Luca
Nachádza sa v samom srdci Toskánska, v katastri mestečka Montalcino. Najlepšie vinohrady ktoré sa používajú na výrobu známeho vína Brunello di Montalcino su situované juhovýchodne od centra Montalcina. Väčšina vinohradov je osadená odrodou Sangiovese, ktorá je to známa ako Brunello. Južne orientovaný svah zabespečuje dostatok slnka počas dňa. Pri nadmorskej výške 250 metrov nad morom sa počas noci hrozno dostatočne ochladí aby si uchovalo dostatok kyselín. Rodina Brunelli sa sústreduje výhradne na červené vína, pričom v portfoliu sú len 4 zančky. Brunello di Montalcino a Reserva Brunello di Montalcino , Chianti a Poggio Apricale IGT.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.