Can Feixes Negre Tradicio Penedes 2008

Can Feixes Negre Tradicio Penedes 2008
  • Can Feixes Negre Tradicio Penedes 2008
  • Can Feixes Negre Tradicio Penedes 2008
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000280
ročník
2 008
charakteristika
červené suché
objem
0,75 l
výrobca
Can Feixes
16.58 € excl. VAT
19.90 €Price incl. VAT
available
(recycling fee is counted in the price)    
Víno vyrobené kupážou 4 odrôd : 38% Tempranillo ( Ull de Llebre ), 32% Merlot , 22% Cabernet Sauvignon a 8 % Petit Verdot . Všetko hrozno pochádza z viníc pri vinárstve Can Feixes Huguet . Toto víno vyzrievalo 12 mesiacov v nových francúzskych dubových sudoch barrique (225L ) a následne 5 rokov vo flaši . Aróma zrelého ovocia a marmelády. Plné, okrúhle telo, mierna acidita a veľmi jemné triesloviny. Servírujeme pri teplote 17° - 18 °C. Víno je vhodné archivovať do 2020.

Merlot ( Alicante,Petit Merle, Sémillon rouge, Picard a Sud des Graves)

Modrá muštová odroda ktorá je rozšírená po celom svete. Názov Merlot alebo aj Petit Merle je odvodený od francúzskeho prekladu Merle čo znamená Drozd. Väčšinou sa používa na kupážovanie s Cabernetom Sauvignon kde napomáha uhladiť drsné triesloviny. Dozrieva skoršie ako ostatné odrody z oblasti Bordeaux a tak sa pestuje väčšinou v chladnejších oblastiach. Mimo Francúzska kde produkuje všetky kategorie vín od veľkých vin ( Grand vin ) v oblasti Médoc a Pomerol sa vyskytuje na juhu Francuzska a to ako jednoduché odrodové vína . V posledom desaťročí sa úspešne pestuje v Taliansku, kde tvorí základ pre novú kategoriu vín Super Toskánsych vín kde sa používa ako komponent k Sangiovese alebo Cabernetu Sauvignonu. Významnú úlohy hrá aj na severo východe Talianska, kde v regione Friuli–Venezia Giulia tvorí viac ako 50% produkcie červených vín. V novom svete je v tieni známeho Cabernetu alebo Syrahu. Najznamejšie vinárstva pochádzajú vína z USA a to hlavne z Californie. Napa valley a Sonoma sú regiony kde má dostatočný úspech kde sa tvoria vína podobné vínam z Francúzskeho Bordeaux. V Čile bol Merlot dlhú dobu povaovaný za Carmenére. Aromatický profil sa mení podľa terroiru a oblasťi kde sa víno dorába.

V starom svete a víno prejavuje rubínovou farbou, víntenzívnou ovocnou aromou : slivky, čerešne, jahody a s náznakom herbálnosti ako mäty a eukalyptusu.V novom svete sú vína plnšie, intenzívnejšie a dominujú tony čokolady, kávy a vanilky.

Francúzske vína odrody Merlot sú vhodné na dlhodobú archiváciu, v ostaných krajinách je hlavný faktor či víno zrelo v drevenom sude.


Can Feixes
Vinárstvo sa nachádza v najsevernejšej časti oblasti Penendés, medzi obcami Mediona a Cabrera d´Anoia. Hlavný zdroj hrozna pochádza z vinohradov v tesnej blízkosti statku, ktorý leží v nadmorskej výške 400 metrov nad morom. Vo výsadbe sa nachádza široká paleta odrôd ako napríklad Ull de Llebre - miestne pomenovanie pre Tempranillo,Cabernet Sauvignon,Merlot,Pinot Noir,Petit Verdot,Parellada,Macabeo a Chardonnay.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.