5/5
excl. VAT:0.00 €
incl. VAT:0.00 €
 Udalosti

Argaman Single Vineyard Rehasim Dovev Segals

Argaman Single Vineyard Rehasim Dovev Segals
  • Argaman Single Vineyard Rehasim Dovev Segals
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000181
ročník
2 012
charakteristika
červené suché
objem
0,75 l
výrobca
segal
21.25 € excl. VAT
25.50 €Price incl. VAT
in stock
(recycling fee is counted in the price)    
Segal Winery je na izraelskej vinárskej scéne historický pojem. Je to rodinná firma založená krátko po vzniku štátu Izrael. Neskôr bola odkúpená druhým najväčším vinohradníctvom Izraela, Barkanom. Vína produkujú samostatne pod dohľadom vlastného technológa s použitím technologickej výbavy Barkanu.

Argaman v hebrejčine znamená „hlboká purpurová“. Táto odroda bola vyšľachtená profesorom Royom Spiegelom. Je to kríženec Carignanu a portugalskej odrody Souzao. Jeho cieľom zámerom bolo vyšľachtiť odrodu s vysokým výnosom a dobrou farbou, ktorá by eventuálne nahradila Carignan - hlavnú izraelskú kupážovaciu odrodu.

Rehasim je názov, ktorý dalo vinárstvo svojmu vinohradu v Hornej Galilei v oblasti Dovev.
Avi Feldstein, úspešný technológ zo Segalu, vždy bojoval za Argaman. Začal ho používať u lacnejších vín, ktoré sa predávali v izraelských supermarketoch. Potom sa rozhodol staviť na kvalitu. Vybral vhodnú polohu vinohradu a v roku 1999 vysadil Argaman v oblasti Dovev pri nadmorskej výške 900 m. Po niekoľkých rokoch pokusov zrealizoval svoj cieľ – samostatný vinohrad s odrodou Argaman, čím sa ustanovila jediná pôvodná izraelská odroda.


Víno Segal´s Argaman zrelo 15 mesiacov vo francúzskych a amerických sudoch.

Oblasť Galilea
Galilea (Galil) je najsevernejšia a najlepšia vinohradnícka oblasť Izraela. Názov nesie podľa najväčšieho jazera v regióne, Galilee. Vďaka svojej nadmorskej výške ktorá je od 400 do 1200 metrov nad morom a nedaľekým vrchom Hermont, je Galilea aj najhladnejšia časť Izraela. Vysoké výkyvy teplot počas dňa a noci zapespečujú optimálne vyzretie hrozna pri dokonalej harmónii medzi cukorm a kyselinou.

Charakteristika:
Má úžasnú hlbokú farbu s jemnými tanínmi a vôňou zrelého letného ovocia.


Čo je Košer Víno
Podľa židovského zákona sa na Košer víno pozerá z troch pohľadov :
1.Hrozno a Vinohrad
2.Látky ktoré sa pridávajú / používajú na výrobu vína ( okrem Hrozna )
3.Proces výroby, od zberu až po flašovanie

Vinohrad a Židovský vinohradnícky zákon je zhrnutý do 3 bodov
Orlah, prikazuje že po vysadbe nového vinohradu sa úroda počas prvých troch rokov nesmie použiť na výrobu vína. Úroda 4 roku sa môže konzumovať avšak sa nesmie použiť na výrobu vína.
Až úroda z vinohradu staršieho ako 5 rokov je povolená na výrobu Košer vína.
Shmita, ( Rok Shmita ) prikazuje že na území Izraela každých 7 rokov každy poľnohospodár nevyužije úrodu na tvorbu produktov.
Maaser a Terumah, je systém daňí ktoré musí dať každý polnohospdár vo forme úrody ( časť , respektíve % podľa určitého roku alebo podmienok ) chudobním a charite.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.