BCrianza Selection Rioja DOCa El Ternero

Crianza Selection Rioja DOCa El Ternero
  • Crianza Selection Rioja DOCa El Ternero
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000215
ročník
2 013
charakteristika
červené suché
objem
0,75 l
výrobca
Hacienda El Ternero
16.67 € excl. VAT
20.00 €Price incl. VAT
available
(recycling fee is counted in the price)    
Vína crianza musia zrieť minimalne 14 mesiacov v drevených sudoch a následne 12 mesiacov vo flaši.

Oblasť Rioja DOCa 
Vína z oblasti Rioja sú s použitím dubu, a všetky pokusy zbaviť sa dreva pri školení vína sú odsudené na neúspech. Dub je základom povesti červeného vína a dôvodom, prečo sa stalo prvým a najväčším vínom Španielska. Vinohrady v Rioje sa nachádzajú na území pozdlž rieky Ebro, medzi mestami Haro a Alfaro. Vinice lemujú všetky prítoky rieky Ebro. Ako napríklad Oja ktorá stojí aj za názvom tejto oblasti.
Drtivá väčšina vín Rioja sú červené vína, predovšetkým z odrod: Tempranillo a Garnacha Tinta . Dalšie modré muštové odrody sú : Graciano , Mazuelo, Maturana Tinto. Pričom väčšina červených vín tvorí cca 70% Tempranillo ktoré dáva vínu buket, kyslost a potenciál zrenia. Tempranillo dozrieva približne 14 dní pred Garnachou a preto ma aj názov Tempranillo (temprano znamená skorý)
cca 15 % Garnacha ktorá dá víno extrakt, telo a alkohol. Garnacha je rovnaká odroda ako Grenache záma z údolia rieky Rhona vo Francúzsku.
cca 7,5 % Graciano sa využíva kvoli jeho sviežosti a arome
cca 7,5 Mazuelo je hlavná zložka farby a trieslovín vo vínach Rioja
Rioja DOCa sa dá rozdeliť na 3 hlavne oblasti a to: Rioja Alta, Rioja Alavesa a Rioja Baja.

Výrobca: Hacienda El Ternero 
Prvá zmienka o statku El Ternero pochádza z roku 1077 po smrti Ježiša Krista, kedy bol pod správou mníchov zo Santa Maria de Herrera. Statok s niekoľkými budovami slúžil počas staročí ako; škola, kostol, kláštor či vojenská základňa. Vdaka svojej polohe na upetí hôr Obarenes sa dokázala zachovať väčšina zo starodávnej stavby dodnes a slúži ako posätné miesto pre patrona zo Virgen de la Pera.
Za svoju jeďinečnosť vďačí   El Ternero svojej polohe, a to na najvyšiom bode v oblasti Rioja. Plytká pôda s vysokým obsahom vápenca, jedinečná nadmorská výška a ochraný faktor blízkeho lesa robia okolie El Ternera vynikajúce miesto pre pestovanie vínej revy.
(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.