• LOGO
  • Kontaktujte nás
    0905 747 109
    0907 378 807
  • Môj profil
  • 4 ks
    za 172.36 €
5/5
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Nízkotlakové lisovanie, vinifikácia pri kontrolovanej teplote. Starnutie sa robí na kvasnici po dobu štyroch mesiacov. Skladovanie v kadienkach z nehrdzavejúcej ocele deväť mesiacov pred fľaškovaním. Skladovanie v fľaši pred uvedením na trh.

Zbierané výhradne ručne.

Alsasko nepochybne patrí k producentom najlepších bielych, suchých vín vo svete. Výborné rizlingy a tramíny s dlhým zrecím potenciálom hovoria za všetko.
Medzi Francúzskom a Nemeckom existujú dve prirodzené hranice. Jednou je rieka Rýn a 25 km smerom na západ je to pohorie Vogézy. Celková rozloha vinohradov v Alsasku je 15000 hektárov. Vinice sa rozprestierajú pozdĺž svahov v nadmorskej výške od 180 – 360 metrov nad morom. Celá oblasť Alsaska je rozdelená do dvoch častí – Bas-Rhin a Haut-Rhin. Alsasko sa člení podľa zákonu AOC (Appellation d´Origine contrôlée). Tento zákon rozdeľuje Alsasko do troch hlavných AOC:

Pestované odrody: V Alsasku sa pestuje hlavne Rizling rýnsky (23%), Pinot blanc (20%), Gewürztraminer (18%), Tokay Pinot gris (13%), Silvánske zelené (12%). 10% patrí modrej odrode Pinot noir.
(Vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac info tu:
Súhlasím